Seszele

Seszele w pełni zasługują na swoją drugą nazwę czyli Wyspy Szczęśliwe.
Przyjazny klimat i położenie Seszeli na Oceanie Indyjskim, poza strefą występowania cyklonów tropikalnych, dają możliwość żeglowania praktycznie przez cały rok.

Te egzotyczne wyspy są naprawdę niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju.
Są to jedyne na świecie wyspy granitowe, tylko tutaj rośnie w sposób naturalny palma kokosowa dająca gigantyczny kokos coco de mer, którego nasiono jest największe w świecie roślin. Kształty tego nasiona oraz olbrzymiego kwiatostanu męskiego kojarzą się bardzo jednoznacznie, nawet bez wybujałej wyobraźni.

Wiele gatunków roślin i zwierząt występuje tutaj endemicznie. Podczas przechadzki przez las tropikalny można natknąć się na  imponujące żółwie olbrzymie, których waga dochodzi do ok 300 kg.
Wyspy Szczęśliwe to największe bogactwo fauny i flory na Oceanie Indyjskim. Dlatego jest to również fantastyczne miejsce do nurkowania  i snorklowania, dające możliwość odkrycia bogactwa tutejszych wód. Podczas postoju na kotwicy zdarza się, że ryby wychylają głowę nad powierzchnie wody i można je nakarmić prosto z ręki.
Można tutaj nacieszyć się  bajecznie pięknymi piaszczystymi plażami, ozdobionymi niesamowitymi formacjami skał granitowych.

Na szczęście na Seszelech jest duża świadomość niezwykłości i wrażliwości ekologicznej tego miejsca.  Większość wysp stanowi rezerwat i jest objęta specjalna ochroną. Warto żebyśmy dostosowali się do tych zasad dla ochrony równowagi panującego tu ekosystemu.

Miejsce polecane do żeglugi to Seszele Wewnętrzne, które położone są na wypłyceniu oceanicznym, z głębokościami średnio ok 30m. Wyspy warte odwiedzenia: Mahe z okolicznymi wysepkami, la Digue, Curieuse, Praslin, Cousine, Silhouette i przy sprzyjających okolicznościach wyspa Bird.