Polinezja Francuska

Wyprawa marzeń – to podróż na drugi koniec świata, nie tylko w przenośni ale dosłownie. Polinezja Francuska znajduje się dokładnie po przeciwległej stronie globusa i dalej z Polski już nie da się polecieć.
Jednak ewentualne trudy podróży są wielokrotnie wynagrodzone tym co możemy doświadczyć na miejscu.

Wyspy Polinezji Francuskiej położone na środku Południowego Oceanu Spokojnego to „urzeczywistnienie raju na ziemi”,  a żeglowanie jachtem wokół tych wysp, to najlepszy sposób, żeby się o tym przekonać.
Wulkaniczne tropikalne wyspy o fantastycznych kształtach, z bujną i soczyście zieloną roślinnością, gdzie spotykamy uśmiechniętych i życzliwych ludzi.
Na wyspach, które mają swoje ciekawe historie, możemy również  podziwiać wodospady, jaskinie, uprawy cenionej za swoją jakość wanilii, farmy czarnych pereł, piękne plaże itp.
Można odwiedzić miejsca do których wpływali Kapitan Wallis czy Bougainville którzy „odkryli” Tahiti  dla europejczyków. Później James Cook czy Wiliam Bligh z całą historią buntu na swoim żaglowcu Bounty.
Opowieści  Kapitanów i ich Załóg o nieprawdopodobnym wręcz pięknie wysp i zaskakujących zwyczajach panujących na wyspie pobudzały wyobraźnie, i nie tylko. Powodowało to, że Tahiti i okoliczne wyspy wydawały się wymarzonym rajem na Ziemi – i tak zostało do dzisiaj.

Żeglowanie w atolach z tak bajecznie błękitnymi lagunami, to z pewnością niezapomniane przeżycie, którego nie można doświadczyć nigdzie indziej.
Rafy koralowe i przepiękny świat podwodny, z krystaliczną wodą o temperaturze ponad 28 stopni, sprawiają, że po zanurzeniu głowy powstaje trudny do rozstrzygnięcia dylemat – co bardziej zachwyca- świat lądowy czy podwodny.

Wyspy, które koniecznie warto zobaczyć to: Tahiti, Moorea, Raiatea, Huahine (Dzika Wyspa), Tahaa (Wyspa Waniliowa), Bora-Bora (Perła Mórz Południowych) czy też niesamowita Maupiti (Tajemnicza Wyspa).